Особливості ОСББ


Про об'єднання співвласників багатоповерхових будинків

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – це форма організації жителів багатоповерхівок. ОСББ є органом для прийняття колективних легітимних (мають юридичну силу) рішень. При цьому воно керує лише спільним майном співвласників домівки – горища, підвали, сходи, комунікації, придомова територія тощо – не зазіхаючи на приватну власність.

Рішення ОСББ є обов’язковими для всіх жителів будинку. Поки немає ОСББ або житлово-будівельного кооперативу (ЖБК), долю спільної власності жителі багатоповерхового будинку вирішують консенсусом, тобто одноголосною згодою.

При цьому не слід забувати, що ОСББ – не альтернатива ЖЕКу, адже житлово-експлуатаційна контора має право лише надавати послуги і не може ухвалювати жодного рішення щодо власності.

Усі рішення в ОСББ приймаються колегіально за допомогою демократичних процедур і спеціальних органів, обраних всіма співвласниками багатоквартирного будинку. Якщо обрані правління ОСББ та контрольно-ревізійна комісія працюють погано, їх завжди можна переобрати.

Закон України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»

ТОП-5 переваг створення ОСББ

Перевага перша. Ви зможете повноцінно керувати багатоквартирним будинком, який є вашою спільною колективною власністю – саме Ви будете вирішувати, як вигідніше розпорядитися власним майном.

Перевага друга. Ви зможете значно знизити житлово-комунальні платежі, підвищивши при цьому якість надання послуг, наприклад, з боку ЖЕКу.

Перевага третя. Якщо захочете, то зможете почати заробляти гроші на спільній власності – наприклад, здасте фасад будинку в оренду під рекламні площі, або підвал зробите складським приміщенням. І без створення ОСББ тут не обійтись.

Перевага четверта. Ви зможете ефективно провести енергетичну модернізацію свого будинку, щоби значно зменшити суми оплати за житлово-комунальні послуги. Це капіталовкладення дуже швидко окупиться за рахунок економії.

Перевага п’ята. У процесі створення та керування ОСББ ви навчитеся самоорганізації, основам конфліктології та демократичним процедурам прийняття колективних легітимних рішень. А це дозволить вам покращувати середовище вже на вищому рівні – в органах місцевого самоврядування.

Поділитися: