Як діяти в разі виникнення надзвичайної ситуації

Оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій здійснюється через мережу дротяного мовлення, а також через радіомовні станції і телебачення та пересувні автомобілі, які оснащені гучномовцями.

Перед повідомленням про порядок та початок евакуації буде подано звуковий сигнал «УВАГА ВСІМ!» – сирени і переривисте звучання електросирен.

Почувши цей сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення про надзвичайну ситуацію та порядок дій. Тим, хто знаходиться на вулиці, слід зайти в установу, магазин, де попросити зробити теж саме.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено різні варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.

Уподовж 5 хвилин після подачі звукових сигналів передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію. Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Читайте також: Що робити та де ховатися: у Рожищі обговорили алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації

Після сигналу «Увага всім!» і доведення команди на укриття населення (доводиться за допомогою електросирен, гудків підприємств, вуличних гучномовців, телебачення та радіомовлення) необхідно:

  1. Попередити сусідів, надати допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
  2. Уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення).
  3. Взяти заздалегідь складену «тривожну» валізу, дітям дошкільного віку вкласти в кишеню записку, в якій вказати прізвище, ім’я та по-батькові дитини та батьків і домашню адресу.
  4. Обов’язково взяти з собою засоби індивідуального захисту (маски, респіратори, марлеві пов’язки).
  5. Перед виходом із будинку вимкнути джерела електро-, водо- і газопостачання, взяти підготовлені речі.

Читайте також: Список необхідних речей і продуктів, якими треба наповнити «тривожну» валізу

На збірних евакуаційних пунктах уважно слухати та чітко виконувати всі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів та органів охорони громадського порядку.

Під час виникнення надзвичайної ситуації працівники підприємств укриваються у сховищах підприємств за розпорядженням керівника, непрацююче населення – у сховищах, підвальних приміщеннях, які пристосовані для укриття, мешканці приватного сектору – у власних підвалах чи льохах.

Читайте також: Де у Рожищенській громаді можна укритися в разі надзвичайної ситуації

До сховища та підвальних приміщень ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ приносити:

  • громіздкі речі;
  • домашніх тварин;
  • сильно пахучі і займисті речовини.

Під час знаходження у сховищі та підвальних приміщеннях ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  1. Ходити по приміщенню без потреби.
  2. Шуміти.
  3. Палити.
  4. Самовільно заходити до службових приміщень.
  5. Намагатися самовільно включати (виключати) агрегати спеціального обладнання сховища.
  6. Запалювати відкритий вогонь.

Пам’ятайте: ваше життя багато в чому залежить від вправних і правильних дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Слідкуйте за сигналами оповіщення управління цивільного захисту.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ СІМ’Ї: Як діяти у кризовій ситуації

Поділитися: